ZiskejZdravi.cz

Deprese a boj s ní - přírodní léčba, příčiny, studie

Dr. Neil Nedley a PhD Bernell E. Baldwin Trápí vás smutek, melancholie, únava a hluboký nezájem o své okolí, tak to jsou příznaky deprese, kterou dnes trpí stále větší množství lidí. Určité stavy deprese mohou být vážné a vyžadují návštěvu lékaře, ale ve většině případů k němu nebudete muset jít, pokud si vezmete k srdci následující rady odborníků a lékařů přírodní medicíny. Dr. Neil Nedley je prezidentem institute Weimar a lékař interní medicíny se specializací na Gastroenterologii, Mentální zdraví a Medicínu životního stylu. Je zakladatelem Programu zotavení z deprese a úzkosti a autorem knihy Deprese: Cesta ven a Ztracené umění myšlení.

Zvažte případ pana A.L. - Narodil se chudý. Prožil několik pracovních neúspěchů. Utrpěl vážné prohry. Melancholie ho pronásledovala. Když se cítil na dně, řekl, „Jsem ten nejubožejší živý člověk." Jeho jméno: Abraham Lincoln.

Uvažujte o životě W.C. - Ve věku tří let ho shodil osel a měl otřes mozku. V jedenácti jej postihl zápal plic. V 18cti spadl z devíti metrů a roztrhl si ledvinu. Pak propadl dvakrát v přijímačkách na vysokou. Otec ho považoval za selhání. Jeho jméno: Winston Churchill.

I Lincoln i Churchill se vyhnuli temným stínům a vynořili se do svět-měnícího světa a dávali naději milionům v boji s dnešní nejčastější poruchou nálady - depresí.

Teď se naděje stává vědou. Každý člověk v depresi má unikátní soubor základních příčin, které se musí prozkoumat. Tyto příčiny se potom mohou využít jako základ pro individuální léčebný program, který přinese nejlepší výsledky. Tento článek prezentuje principy z knihy Deprese, Cesta ven od Dr. Neila Nedleyho.

Příznaky

Dokonce i symptomy deprese jsou depresivní! Objevuje se mezi nimi hluboký smutek nebo prázdnota, apatie, rozrušenost, poruchy spánku, výkyvy váhy nebo poruchy apetitu, nedostatek koncentrace, morbidní myšlenky, únava nebo pocit nadměrné viny nebo bezvýznamnosti.

Výsledky

Deprese zvyšuje riziko smrtelné mrtvice o 50% a náhlé srdeční smrti po infarktu o 250%. Počty úmrtí na rakovinu a zápal plic rostou. Stresové hormony a vysoký tlak narůstají; Pohlavní hormony a plodnost klesá. Deprese zhoršuje úroveň krevního cukru, astmatu, bolestí hlavy a osteoporózy. Dokáže take smrštit hippocampus (centrum mozku pro paměť). Deprese mohou ohrozit schopnost získat práci a naučit se ji. Zvyšuje náchylnost k problémovým dětem. Deprese podněcuje ke kouření a alkoholismu a přispívá k půl milionu pokusů o sebevraždu každý rok. Naneštěstí se epidemie deprese rozrůstá!

Faktory, které způsobují nebo zvyšují riziko

Genetika a rodinná historie, rasa, podmínky zdravotní péče, problem elektrické activity v mozku, stárnutí, sociální chování, drogy, vzorce stravování a cvičení a další factory životního stylu, všechny zvyšují riziko deprese.

Co můžeme dělat?

Zaprvé, je třeba hluboká diagnóza, která vezme v úvahu důležité kombinace rizik, které mohou mít následky.
Je velmi důležité pochopit, že deprese má kořeny v čelním laloku, který má dvě funkce - porozumění a vůli - ty jsou nepostradatelné pro úspěšné uplatnění následujících zásad.

Cvičení

Přiměřené a pravidelné cvičení je celkem užitečné jak pro prevenci, tak pro léčení deprese. Pokud cvičení bereme vážně a cvičíme třikrát až šestkrát týdně a používáme při tom velké svalové skupiny, zvyšujeme tím hladinu serotoninu. Výsledky jsou vcelku dobře srovnatelné s s léky. Cvičení je lepší než konvenční poradenství, a to pro zmírnění úzkosti, snížení rizika zneužívání návykových látek a také je vhodné pro ADHD.

Dobrá výživa

Jelikož je deprese vícefaktorovým onemocněním, výživová podpora je klíčová. Tofu, mandle, vlašské ořechy, sezamová a dýňová semínka jsou skvělým zdrojem tryptofanu, což je aminokyselina esenciální pro tvorbu serotoninu. Jelikož je těchto přenašečů nervových vzruchů u lidí s depresí většinou málo, je důležitá vyváženost tryptofanu a pěti dalších aminokyselin, které bojují o stejný vstup do mozkových buněk. Živočišné bílkoviny nejsou v tomto případě tolik vhodné ve srovnání s rostlinnými zdroji. Dokonce i kravské mléko na tom tentokrát není tak dobře ve srovnání s tofu.Hluboké dýchání

Studie o kyslíku v těle odhalují, že pokud je ho v krvi nedostatek, dokonce už při přísunu nižším, než je 95% potřebné hladiny, utrpí vaše nálada. Pomalé hluboké dýchání zlepšuje dodávky kyslíku do mozku, srdce a celého těla. Dýchání o frekvenci šesti hlubokých nádechů za minutu po dobu jedné hodiny dokáže u dospělých zvýšit hladinu dodávek kyslíku na celý den.

Důležitost hlubokého dýchání objevila před 100 lety Ellen G. Whiteová. Napsala, „Ten, kdo sedí a stojí zpříma má větší pravděpodobnost správného dýchání ... Zdravé fungování dýchacích orgánů spolu s cirkulací krve povzbuzuje celý organizmus, zlepšuje apetit, napomáhá trávení a vyvolává sladký pevný spánek a tak nejen že občerstvuje tělo, ale také uklidňuje mysl.

Spánek

Lidé, kteří trpí nespavostí, přestože je třeba dočasná, mají 40 krát vyšší riziko deprese. Pro podporu lepšího spánku udržujte pravidelný přiměřený venkovní pohyb na slunci, pokud je to jen možné. Vyhněte se kofeinu, nikotinu a alkoholu. Zvládejte stres. Mohou pomoci předepsané bylinky. Vyhněte se nudě v průběhu dne. Udržujte si pravidelný režim s pravidelnými časy jídla a přiměřenou pracovní dobou. (Pokud večeříte, měli byste večeřet brzy a zlehka, abyste nenarušovali spánek těžkým trávením). Pomáhá také hydroterapie. Výzkum na více než 40 pacientech s vážnými depresemi ve státě Michigan ukázal, že půlhodinová koupel (39-41 stupňů) před odchodem do postele má dobré výsledky. Poslech uklidňující hudby, čtení duchovní literatury a modlitba jsou také velmi užitečné. Ideální je, když je vaše místnost před spaním tichá a tmavá.

Pozitivní přístup

Mnoho lidí s depresemi má negativní úhel pohledu na život. Ale pokud se místo toho zaměříme na jeho mnohá požehnání, je to povznášející a léčivé. Ellen G. Whiteová prohlásila, „Je stejně pozitivní povinností odolávat melancholii, nespokojeným myšlenkám a pocitům - jako je povinností se modlit."

Hudba

Před více než 2000 lety Aristoteles učil, že pokud někdo poslouchá správný druh hudby, bude tíhnout k tomu, stát se správným druhem člověka. Protiklad je také pravdou. Hudba vstupuje do mozku skrze emocionální centra, včetně temporálního a limbického systému. Některé druhy hudby umí produkovat takové reakce čelního laloku, které pozitivně ovlivňují vůli, morální hodnotu a rozumové schopnosti. Jiné druhy hudby umí pravý opak. Ukázalo se, že klasická hudba pomáhá studentům s učením, protože napomáhá mozku ve stavební činnosti. Oproti tomu synkopace, především rocková, zhoršuje chemii a elektrické fungování mozku.

Zdravé vztahy

Existuje působivé propojení mezi depresí a nedostatkem sociální podpory. Izolace krmí depresi. Místo toho buďte s druhými a dovolte jim být s vámi.

Spiritualita

"Láska k Bohu a člověku" dělá svět dobrým. Vědci z University Duke studovali 94 lidí, kteří měli deprese po propuštění z nemocnice. Posun o každých 10 bodů v testu jejich „vnitřní víry" doprovázelo znatelné zrychlení při zotavování z deprese. Veďte cesty do své duše tím, že kontrolujete, co posloucháte a na co se díváte. Velmi se doporučuje rozjímat nad hlubokými tématy Bible.

Motivace

Většina pacientů může dosáhnout osvobození od deprese identifikováním příčin a jejich eliminováním natolik, kolik je to jen možné. Jejich motivace ústí z opravdové touhy cítit se lépe, fungovat lépe, myslet lépe a touží být více užiteční svým milovaným. Někteří pacienti projdou péčí centra životního stylu, kde jsou uchváceni výsledky jednoduchých změn ve stylu života a přírodního léčení. Bývalí nemocní, kteří se řídili těmi to radami, už nejsou pronásledováni tmavými mraky melancholie, znovu se radují s nadějí a pokojem, který dříve vůbec neznali. Pokud vás přikryl stín deprese, modlíme se, aby se taková naděje a klid staly i vaší zkušeností.

Pro některé může být deprese výsledkem kombinace genetických a cirkadiánních poruch, špatné výchovy a sociálních faktorů. U jiných to může být nedostatek omega 3 tuků, nepříznivých vlivů na čelní lalok a také můžou hrát roli škodlivé závislosti. Kniha „Deprese: Cesta Ven" pomáhá identifikovat specifické příčiny a poskytuje nové způsoby, které mohou pomoci na cestě uzdravení.

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným