Dr. Neil Nedley a PhD Bernell E. Baldwin Trápí vás smutek, melancholie, únava a hluboký nezájem o své okolí, tak to jsou příznaky deprese, kterou dnes trpí stále větší množství lidí. Určité stavy deprese mohou být vážné a vyžadují návštěvu lékaře, ale ve většině případů k němu nebudete muset jít, pokud si vezmete k srdci následující rady odborníků a lékařů přírodní medicíny. Dr. Neil Nedley je prezidentem institute Weimar a lékař interní medicíny se specializací na Gastroenterologii, Mentální zdraví a Medicínu životního stylu. Je zakladatelem Programu zotavení z deprese a úzkosti a autorem knihy Deprese: Cesta ven a Ztracené umění myšlení.
Hluboké dýchání
Studie o kyslíku v těle odhalují, že pokud je ho v krvi nedostatek, dokonce už při přísunu nižším, než je 95% potřebné hladiny, utrpí vaše nálada. Pomalé hluboké dýchání zlepšuje dodávky kyslíku do mozku, srdce a celého těla. Dýchání o frekvenci šesti hlubokých nádechů za minutu po dobu jedné hodiny dokáže u dospělých zvýšit hladinu dodávek kyslíku na celý den.
Důležitost hlubokého dýchání objevila před 100 lety Ellen G. Whiteová. Napsala, „Ten, kdo sedí a stojí zpříma má větší pravděpodobnost správného dýchání ... Zdravé fungování dýchacích orgánů spolu s cirkulací krve povzbuzuje celý organizmus, zlepšuje apetit, napomáhá trávení a vyvolává sladký pevný spánek a tak nejen že občerstvuje tělo, ale také uklidňuje mysl.
Spánek
Lidé, kteří trpí nespavostí, přestože je třeba dočasná, mají 40 krát vyšší riziko deprese. Pro podporu lepšího spánku udržujte pravidelný přiměřený venkovní pohyb na slunci, pokud je to jen možné. Vyhněte se kofeinu, nikotinu a alkoholu. Zvládejte stres. Mohou pomoci předepsané bylinky. Vyhněte se nudě v průběhu dne. Udržujte si pravidelný režim s pravidelnými časy jídla a přiměřenou pracovní dobou. (Pokud večeříte, měli byste večeřet brzy a zlehka, abyste nenarušovali spánek těžkým trávením). Pomáhá také hydroterapie. Výzkum na více než 40 pacientech s vážnými depresemi ve státě Michigan ukázal, že půlhodinová koupel (39-41 stupňů) před odchodem do postele má dobré výsledky. Poslech uklidňující hudby, čtení duchovní literatury a modlitba jsou také velmi užitečné. Ideální je, když je vaše místnost před spaním tichá a tmavá.
Pozitivní přístup
Mnoho lidí s depresemi má negativní úhel pohledu na život. Ale pokud se místo toho zaměříme na jeho mnohá požehnání, je to povznášející a léčivé. Ellen G. Whiteová prohlásila, „Je stejně pozitivní povinností odolávat melancholii, nespokojeným myšlenkám a pocitům - jako je povinností se modlit."
Hudba
Před více než 2000 lety Aristoteles učil, že pokud někdo poslouchá správný druh hudby, bude tíhnout k tomu, stát se správným druhem člověka. Protiklad je také pravdou. Hudba vstupuje do mozku skrze emocionální centra, včetně temporálního a limbického systému. Některé druhy hudby umí produkovat takové reakce čelního laloku, které pozitivně ovlivňují vůli, morální hodnotu a rozumové schopnosti. Jiné druhy hudby umí pravý opak. Ukázalo se, že klasická hudba pomáhá studentům s učením, protože napomáhá mozku ve stavební činnosti. Oproti tomu synkopace, především rocková, zhoršuje chemii a elektrické fungování mozku.
Zdravé vztahy
Existuje působivé propojení mezi depresí a nedostatkem sociální podpory. Izolace krmí depresi. Místo toho buďte s druhými a dovolte jim být s vámi.
Spiritualita
"Láska k Bohu a člověku" dělá svět dobrým. Vědci z University Duke studovali 94 lidí, kteří měli deprese po propuštění z nemocnice. Posun o každých 10 bodů v testu jejich „vnitřní víry" doprovázelo znatelné zrychlení při zotavování z deprese. Veďte cesty do své duše tím, že kontrolujete, co posloucháte a na co se díváte. Velmi se doporučuje rozjímat nad hlubokými tématy Bible.
Motivace
Většina pacientů může dosáhnout osvobození od deprese identifikováním příčin a jejich eliminováním natolik, kolik je to jen možné. Jejich motivace ústí z opravdové touhy cítit se lépe, fungovat lépe, myslet lépe a touží být více užiteční svým milovaným. Někteří pacienti projdou péčí centra životního stylu, kde jsou uchváceni výsledky jednoduchých změn ve stylu života a přírodního léčení. Bývalí nemocní, kteří se řídili těmi to radami, už nejsou pronásledováni tmavými mraky melancholie, znovu se radují s nadějí a pokojem, který dříve vůbec neznali. Pokud vás přikryl stín deprese, modlíme se, aby se taková naděje a klid staly i vaší zkušeností.
Pro některé může být deprese výsledkem kombinace genetických a cirkadiánních poruch, špatné výchovy a sociálních faktorů. U jiných to může být nedostatek omega 3 tuků, nepříznivých vlivů na čelní lalok a také můžou hrát roli škodlivé závislosti. Kniha „Deprese: Cesta Ven" pomáhá identifikovat specifické příčiny a poskytuje nové způsoby, které mohou pomoci na cestě uzdravení.