ZiskejZdravi.cz

Rady lékařky jak vyléčit vysoký krevní tlak přírodní cestou

Vysoký krevní tlak se projevuje jen několika málo symptomy a většina lidí se na začátku cítí zdravě. Pokud není zjištěný a léčený, vysoký krevní tlak může přispívat k potížím srdce, nemoci krevních cév a degenerativní nemoci ledvin. Reakce na různé fyzické a emocionální vlivy mohou způsobit zvýšení krevního tlaku. Tyto vlivy zahrnují stravu, cvičení, vystavení chladu, úzkosti, hádky doma, pocit viny, nebo jiné emocionální strádání. Krevní tlak takto zvýšený, může zůstat na nezdravé výši, přestože nějakou dobu kolísá nahoru a dolů.

Nízký krevní tlak je žádoucí, a evidentně čím nižší tlak tím lépe. Z lékařského hlediska nepoznáme, jestli je krevní tlak příliš nízký, kromě případu traumatu. Když je krevní tlak nízký, pokud je pulsní tlak dostatečný na to, aby udržel cirkulaci, je to považováno za normální. Pulzní tlak je rozdíl mezi systolickou a diastolickou hodnotou (vysokou a nízkou hodnotou) naměřenou při určování krevního tlaku. Průměrný pulsní tlak je 40; pokud klesne pod 10, není dostatečný k udržení oběhu.

Neznáme přesnou úroveň, při které vysoký krevní tlak začíná škodit, ale statistická srovnání ukazují, že cévní onemocnění se vyskytují častěji při vyšším krevním tlaku. Jelikož se zdá, že vysoký krevní tlak je dědičný, ti, v jejichž rodině se vyskytuje vysoký krevní tlak, by měli být obzvlášť opatrní ve všech bodech, které jsou jmenovány k předcházení této poruchy. Následující body jsou uvedeny, aby pomohly lidem udržovat normální krevní tlak:

 1. Cvičení je důležité, aby se udržoval zdravý tonus krevních cév. Vyrovnává „napětí" mezi autonomní a somatickou částí nervového systému, a očišťuje krev od nadbytečného tuku nebo cukrů. Věnujte se nějaké užitečné práci, jako např. práce na zahradě v mírném tempu, po dobu asi jednu hodinu denně. Tempo by mělo být rázné, ale nikoli prudké. Práce venku bývá prospěšnější, než práce uvnitř. Dokonce i pocit uspokojení z dobře vykonané práce má stabilizující účinek na krevní tlak.
 2. Dvakrát denně běhejte na místě kvůli snížení krevního tlaku.
 3. Počínaje svaly nohou, stehen a zad, napínejte svaly co možná nejvíce a vydržte několik vteřin. Postupně povolujte. Dále napněte svaly břicha a hrudníku. Opakujte napínání a pomalé uvolňování v těchto oblastech, dokud napětí neodejde. Pokračujte pažemi, na krku a na hlavě. Cvičte tuto sestavu dvakrát denně.
 4. Abyste spotřebovali nadbytečnou nervovou energii, udělejte si pro uklidnění dlouhou vycházku rychlým tempem. Soustřeďte se během chůze na krásy přírody, oblohu a stromy, kameny a květiny. Životní stres může být z velké části omezen vhodným cvičením, stravou, která není stimulující a vhodnou životní filozofií. Během dne by nemělo být tolik stresu, aby způsobil, že se zdravý člověk zhroutí, ať už mentálně, nebo fyzicky. Dlouhá vycházka rychlým tempem, nebo energické zahradničení může snížit nervové vypětí.
 5. Třikrát denně procvičujte hluboké dýchání. Tyto cviky spočívají v tom, že se zhluboka nadechnete, zadržíte dech a napočítáte do dvaceti. Vydechnete a napočítáte do deseti. To můžete dělat i během řízení. Zopakujte dvacetkrát až šedesátkrát.
 6. Strava je důležitá z pěti důvodů:


  a). Jezte jídlo, které nestimuluje, které neobsahuje kofeinové nápoje, čokoládu, alkohol, koření, a fermentované či staré produkty. Tyrasin - látka obsažená v sýru se rozpadá na tyramin, což je chemická látka schopná zužovat krevní cévy a přivodit bolest hlavy, nebo zvýšení krevního tlaku. Pro všechny by bylo lepší, kdyby vyloučili sýr, aby si krevní cévy uchovaly zdravé reakce.

  b). Jezte málo koncentrovaných produktů, ale libovolné množství ovoce, zeleniny, a celozrnných obilovin - jídel, která nejsou koncentrovaná.

  c) Kvůli prevenci vysokého krevního tlaku nepoužívejte víc než jednu až jednu a půl čajové lžičky soli denně. Jedlá soda a kypřící prášek do pečiva mají také vysoký obsah sodíku a jsou nezdravé i jiným způsobem. Měli bychom se vyhýbat veškerým pečeným potravinám, které obsahují tyto látky.

Poté, co byl zjištěn vysoký krevní tlak, musí být na čas vyřazeny sůl, jedlá soda, prášek na pečení, většina antacidů, dokonce i zubní pasta a všechny ostatní zdroje sodíku, dokud krevní tlak nebude mít normální hodnoty a nebude stabilní. Nezapomeňte, že sodík je obsažen v mnoha volně prodejných lécích a v lécích na předpis. Sodík je přítomen ve většině antacidů.d) Volné tuky podporují vysoký krevní tlak. Krevní cévy jsou evidentně citlivé na tuky a celý kardiovaskulární systém reaguje na jejich přítomnost udržováním vysokého tlaku.

e) Strava musí být taková, aby přispěla ke snížení hmotnosti, pokud je váha vyšší než ideální.

 1. V programu zaměřeném na snížení silně zvýšeného krevního tlaku, začněte jedním dnem půstu, následovaným třemi dny, kdy budete jíst pouze jablka (syrová, vařená, dušená, sušená, nebo mražená) ke každému ze tří jídel. Dr. B.S. Levin objevil, že jablka mají blahodárný efekt na krevní tlak. Po třech dnech na jablkách, jezte pouze ovoce a celozrnný chléb bez soli k snídani, a zeleninu a chléb bez soli k obědu. K večeři jezte pouze jedno jablko. (Pokud máte nadváhu, vynechejte večeři).
 2. Pro zklidnění autonomního nervového systému a vyrovnání cirkulace je zásadní věnovat pečlivou pozornost vhodnému oblékání končetin. Studená pokožka vyvolá poplašnou reakci autonomních nervů. Chladné tkáně způsobí, že krev se přesune z končetin do vnitřní části těla, kde překrví životně důležité orgány a jejich funkce se tak stane méně efektivní. Udržujte celou pokožku v teple kromě doby aktivního pocení pro schlazení. Kontrolujte zejména ruce a chodidla, zadní část paží, a boční stranu stehen. Noste pouze dostatečně volné oblečení tak, aby bylo možné pohybovat se volně nahoru a dolu. Adaptace zpráv pokožky signalizujících chlad vybírá vysokou daň ze zdrojů energie nervů.
 3. Pro pacienty, kteří ji snesou, je pro snižování krevního tlaku prospěšná „krátká studená koupel boků". První ošetření začněte s teplotou 30-31°C. Pacient sedí ve vaně, kde má ponořené jen boky na 3-3½ minuty. Snižujte teplotu vody pokaždé, když si děláte koupel, dokud nedosáhnete 18°C. Pokud je to zapotřebí, opakujte koupel každý den. Zpočátku, když začnete aplikovat koupel, dojde ke zvýšení krevního tlaku o pět až patnáct bodů, avšak brzy začne krevní tlak klesat.
 4. Prokázalo se, že neutrální koupel ve vaně s vodou ani horkou ani studenou (33°C - 35,5°C) na deset až třicet minut na konci dne, má pozoruhodný zklidňující efekt a často působí snížení krevního tlaku. Horká, dvaceti až třiceti minutová koupel (40°C) sníží vždy krevní tlak. Po koupeli se postupně ochlaďte tím, že ležíte dobře přikrytí v posteli. Po třiceti minutách, když se přestanete potit, se osprchujte, utřete se dosucha hrubým ručníkem a oblečte si suché oblečení.
 5. Když vaše mysl není zaměstnána prací nebo společenskou diskuzí, cvičte se v koncentraci na určité hodnoty (láska, radostný pokoj, trpělivost, dobrota, mírnost, víra, atd.), a další Boží vlastnosti (Jeho věčnost, věrnost, čestnost, láskyplná vlídnost, tvořivost, inteligence, atd.

Mudr. Agatha Trash

Přeloženo s laskavým souhlasem lifestylelaboratory.com

Doplňky stravy: Vitamíny je samozřejmě nejlepší doplňovat přírodní cestou, a na prvním místě se budeme snažit využít zelené nápoje, ovocné a zeleninové šťávy, ale můžete využít i vynikající přípravek vytvořený na přírodním základu ovocných koncentrovaných šťáv Fitotonic, či dvakrát silnější EnergotonVitatonic, je základním pomocníkem při snižování hladiny homocysteinu, jehož zvýšená hladina je, jak lékaři dokázali na mnoha studiích základem většiny civilizačních nemocí.

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným