ZiskejZdravi.cz

Ekzém - Dermatitida - atopický ekzém

Atopický ekzém je častým onemocněním daným geneticky. ´Patologická imunitní odpověď organismu, která se tedy projeví na kůži. Atopickým ekzémem trpí 15 - 20 % Středoevropanů a tento počet stále narůstá. Toto onemocnění má chronický charakter, střídají se období klidu s obdobími vzplanutí choroby. Ekzém může být vyprovokován mnoha faktory jak z prostředí zevního tak vnitřního. Vyplatí se tedy prevence a vyhnout se spouštěcím kontaktům.

Příznaky - dermatitida, také nazývána ekzém, je kožní problém, který se vyznačuje zčervenalou kůži; která při dotyku houstne a svědí; vytváří suché, skvrnité šupiny; a loupe se.

Příčiny -  tento kožní problém může být zapříčiněn mnoha věcmi. Jsou vyjmenovány pod podtitulem "Čeho se  vyvarovat".

Kupodivu padání vlasů (holohlavost) obvykle souvisí s dermatitidou, zvláště když je ve stravě současně nedostatek nenasycené mastné kyseliny.

Jestliže dermatitida není vyléčena, může oslabovat imunitní systém, takže se mohou objevit vážnější infekce. Je to proto, že ve stejnou dobu, kdy máš kožní problémy, se tvoje střevo poškozuje, což může velmi oslabit tvou schopnost trávit a vstřebávat živiny!

Je fakt, že 13% lidí, kteří trpí vážnými dermatitidami, si později vypěstují katary.

Přirozená léčba

Čeho se vyvarovat

• Dermatitida je zánětlivý stav kůže, který se obvykle znovu vrací. Dermatitida je vlastně alergie, která může být zapříčiněna parfémy, kosmetikou, gumou, léky, mastmi nebo kontaktem s kovovými slitinami (včetně niklu, stříbra a zlata). Problémem mohou být některé druhy jídla. Jestliže je dráždidlo v neustálém styku s kůží, dermatitida se rozšíří a zhorší. Samozřejmě, pokud máš tento problém, chceš jej vyřešit! Vyvaruj se prachu, průmyslových chemikálií, dýmu, sprejů, laků, motorových olejů, fermeží a rozpouštědel.

• Vyhýbej se čistícím prostředkům, kosmetice, tělovým olejům a mlékům, které obsahují lanolin, antihistaminy, benzoany. Zapříčiňují alergie, ucpávají tukové žlázy a způsobují dermatitidu a akné. Nenos gumové rukavice na práci v domácnosti. Tvá kůže vstřebá některé chemikálie v nich obsažené.

• Nepoužívej vazelínu a ostatní tučné masti. Zabraňují pocení a zvyšují svědění. Neškrábej se. To jenom problém zhoršuje.

• Stav se může zhoršit emocionálním stresem a vyčerpáním. Varuj se nachlazení a respiračním infekcím. Snižují odolnost těla a zhoršují ekzém. Vyhýbej se lidem s opary, protože virus v nich může zapříčinit vážné kožní vyrážky, jestliže máš dermatitidu.

• Tady jsou některé alergie, o nichž odborníci říkají, že jsou převážnou příčinou dermatitidy: Kravské mléko. Přestaň buď pít kravské mléko nebo se snaž přejít na kozí mléko. Pšeničný lepek. Jsou i jiné obiloviny které můžeš jíst místo pšenice. Nikl. Odborníci to nazývají "niklová vyrážka". Ženy, které mají propíchnuté uši a mají v nich náušnice, mohou jimi tělu způsobovat různé vyrážky - zvláště tam, kde se těla dotýká další kov. Kromě toho jakýkoliv šperk, který má méně než 24 karátů, má v sobě aspoň trochu  niklu.

• Vyhýbej se pěnovým koupelím a podobným mýdlovým koupelím. Nikdy se nekoupej v horké vodě.  Po vykoupání se pleskáním osuš. Netři se.

• Dětské vyrážky: Vyrážka u dětí může být zapříčiněna jedením vajec, arašídů, mléka, pšenice, ryb, kuřat, vepřového nebo hovězího masa. Vajíčka, arašídy a mléko jsou ze 75 procent příčinou dětských vyrážek.

• Bez ohledu na to co může být příčinou, vynechej pšenici, žito, oves a ječmen na šest týdnů. Potom pomalu přidávej jedno po druhém - a uvidíš jaký to má účinek na dermatitidu.

• Jestliže to umíš, změř si po každém jídle puls, abys zjistil, která jídla zvyšují tep srdce. To jsou ta problematická.

• Vyvaruj se mléčných produktů, bílé mouky, smažených jídel, dalších zpracovaných tuků a cukru. Nepoužívej antiperspiranty, protože obsahují kov. Nos jen bavlněné spodní prádlo. Nepravé prstýnky zapříčiňují kožní vyrážky. Používej jen bílý neparfémovaný toaletní papír. Ty barevné dráždí kůži. Dávej pozor, aby na právě vypraném prádle nezůstaly žádné zbytky mýdla. Sniž příjem soli a cukru.

• Alergie na kravské mléko je jednou z nejčastějších příčin dermatitid v kojeneckém věku. Ať už to mléko pije kojenec nebo matka, která jej kojí. Nejez jídla obsahující syrová vejce. Obsahují avidin, bílkovinu, která se váže na biotin a zabraňuje tělu, aby jej strávilo a vyléčilo kožní problémy.Další podpůrné léčebné prostředky - příčinou dermatitidy může být nedostatek některého z vitamínů B. Další důležitou věcí jsou nenasycené mastné kyseliny (1-2 polévkové lžíce lněného oleje jsou nejlepším zdrojem těchto kyselin). Také je důležité mít dostatek vitaminu A a bílkovin. Další rozhodnou příčinou je nedostatek selenu. Antioxydanty pomáhají poškozené kůži se vyléčit. Nejlepší pro kůži jsou beta-karoten (mrkvová šťáva 12-18 mg denně), vitamin C (3000 mg denně), vitamin E (600-800mg denně) a zinek (20-30 mg denně).

Jestliže se chceš cítit dobře, namoč se do koupele z ovesných vloček. Přidej 2 hrnky vloček do vany s vlažnou vodou. Zůstaň tam 20 minut a když vylezeš, uvidíš, jak se budeš perfektně cítit! Pozor, abys ve vaně neuklouzl!

Následující bylinky pomáhají vyléčit ekzém: heřmánek, kořen lékořice, jahoda listy, kostival, pampeliška, ptačinec, kořen lopuchu, řebříček. Můžeš z každé bylinky zvlášť udělat čaj nebo si z nich udělat obklad na postižené místo.

Pij několik dní po sobě dvakrát denně mezi hlavními jídly roztok jílu. Umývej si postižená místa jílovou vodou.

Neboj se vystavit své tělo slunečnímu svitu a čerstvému vzduchu.

Pij dostatek čerstvé čisté vody.

Text: Nasezdravi.info

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným