ZiskejZdravi.cz

Rady lékařky jak se zbavit akné přírodní cestou

V období nejaktivnějšího růstu tukové žlázy pokožky, společně s ostatními žlázami v těle, prochází dlouhým obdobím vývoje. U některých mladých lidí se tyto žlázy ucpou, opuchnou, a zanítí se. Jsou náchylné k infekci. Následující rady mohou být užitečné:

 1. Udržujte ruce čisté. Vaše nehty ať jsou krátké. Nikdy se nedotýkejte obličeje, jedině čistým papírovým kapesníkem. Většina lidí, kteří trpí na akné, se často dotýká obličeje, očí, rtů, aniž by si to uvědomovala.
 2. Udržujte v čistotě vlasy častým šamponováním. Nedovolte nikdy, aby se vlasy dotýkaly obličeje nebo ramen. Každý den se sprchujte.

 3. Pijte dostatek vody, aby vaše moč byla téměř bezbarvá. Dobrá hydratace udržuje tělesné výměšky více tekuté. Natřete si tenkou vrstvu pleťového mléka na tvář poté, co si pečlivě omyjete jak ruce, tak i tvář, abyste předešli vysušení.

 4. Jezte pravidelně, choďte spát a vstávejte pravidelně, naplánujte si dobu, kdy budete pít vodu, kdy budete mít osobní hygienu (včetně vyprazdňování po každém jídle, dokonce i když je kvůli tomu třeba napít se studené vody, nebo použít klyzma), atd. Pravidelnost ve všem je zásadní.

 5. Cvičte správné držení těla, hluboké dýchání a každodenní cvičení venku alespoň jednu hodinu nebo i déle. Dobrý krevní oběh ve tváři je důležitý.

 6. Vynechejte všechny živočišné produkty, dokud nedojde ke zlepšení. Čtěte pro jistotu etikety. Zejména mléko je velmi škodlivé.

 7. Nemíchejte v jednom jídle příliš mnoho potravin, nebo ve vás vypukne chemická válka. Ať jsou vaše pokrmy a jídla jednoduchá.

 8. Jeden den v týdnu se postěte. Jezte všechna jídla ve stejnou dobu každý den a nic mezitím.

 9. Jídla, která nadýmají, by měla být konzumována v malém množství a měla by se dobře rozkousat. Jednotlivá sousta by měla být malá. Mezi taková jídla patří: fazole, kukuřice, jablka, rozinky, banány, šťáva ze švestek a z jablek. Jídlu věnujte 30-45 minut, rozkousejte ho na jemnou kaši předtím, než ho spolknete. Nikdy se nepřejídejte.

 10. Použijte tuto dietu:

 1. Vyhýbejte se cukru a medu.

 2. Omezte konzumaci soli na ½ čajové lžičky denně.

 3. Úplně vylučte všechny chemikálie, které končí na „-in", jako nikotin, kofein (káva, čaj, kola - a všechny ostatní slazené nápoje), teobromin (čokoláda), a všechny léky, které by je mohly obsahovat.

 4. Přijímejte hodně vitamínu A z každodenní konzumace jídla zbarveného zeleně a žlutě.

 5. Jezte hojně ovoce a zeleninu, umírněně obiloviny, střídmě ořechy (Ano, můžete sníst několik nesolených ořechů, ale nikdy mezi jídly.)

 1. Vystavte obličej slunci, každý den, kdy slunce svítí.

 2. Přikládejte si obklady z čaje z vodilky kanadské na nejsilněji postižená místa.

Text: přeloženo s laskavým souhlasem z materiálů MUDr. Agathy ThrashEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným