ZiskejZdravi.cz

Poruchy srdečního rytmu - arytmie

Mezi jedny z nejčastějších srdečních onemocnění patří takzvané arytmie. Srdce se stáhne zhruba 100 000-krát denně a potřebuje ke své intenzivní práci elektrické impulky, které vznikají ve shluku buněk nazývaného sinusový uzel. Tyto nepravidelnosti - aritmie vznikají jako důsledek odlišného vytváření nebo vedení elektrických vzruchů v srdci. Věšinu aritmií člověk ani nezaznamená, ale některé záchvatovité a nebo setrvalé poruchy srdečního rytmu mohou působit nemocnému celou řadu obtíží a to zvlášť pokud má jiné srdeční onemocnění jako angínu pectoris, nebo po infarktu miocardu.

Příznaky

Příznaky se ne vždy objeví; ale pokud ano, je to většinou náhlé a zahrnuje to pálení na hrudi (nepravidelné). Dalšími příznaky múže být pocit prázdné hlavy, někdy to vede i k pocitu ztrácení vědomí, člověk se nemůže pořádně nadechnout a má bolest na hrudi nebo na krku. Možnými komplikacemi je selhání srdce a srdeční infarkt či mozková mrtvice.

Příčiny

Jsou to abnormální tepy v rytmu tlukotu srdce. V běžném srdečním tepu se čas od času stane, že přeskočí tep nebo dva. Stává se to jen občas v malé míře a samo se to upraví. Ale při chronické srdeční arytmii tomu tak není. Většinou se to nevrátí do normálu jen tak. A mohou vést k potenciálně smrtelnému srdečnímu infarktu. Srdeční arytmie je běžnější u lidí po padesátce. Následující rady jsou pro arytmii, ale je možné, že vaše srdce má jiný problém.

Přirozená léčba

Hloh pomáhá jako prevence srdečních problémů tím, že posiluje srdeční sval, zlepšuje cirkulaci krve skrze srdce a snižuje potřebu srdce po nadměrném množství kyslíku. Také pomáhá srdci, aby krev mohla cirkulovat s menším úsilím. Je lepší užívat standarizované extrakty. Když je standarizován na 18 procent, tak se denně bere 240-480mg jednou denně.

Koenzym Q se běžně nachází v lidském těle, kde pomáhá k využití energie. Může pomoci stabilizovat elektrický systém organismu a takto pomáhá jako prevence vzniku arytmie. Ti, kteří mají problém s tzv. „vynecháváním" srdečního tepu, by měli užívat denně 120-240 mg.

Taurin je aminokyselina, která pomáhá vašim nervům, aby přestali nadměrně stimulovat srdce. Aby člověk měl arytmii pod kontrolou, je taurin nezbytný.

Hořčík je minerál, který uleví vašemu srdci. Příliš málo hořčíku drásá elektrický systém vašeho těla, který kontroluje svaly a nervy, což vede k arytmii. Když má člověk dostatečný příjem horčíku, je elektrika v pořádku a srdíčko je v klidu.

Angelika obsahuje asi 14 anti-arytmických složek. Můžete si ji pomixovat se syrovou zeleninou, česnekem a trochou vody a pro chuť přidat trochu medu.

Doplňky stravy: Vitamíny a minerály, které udržují organismus v dobré formě je samozřejmě nejlepší doplňovat přírodní cestou, a na prvním místě se budeme snažit využít zelené nápoje, ovocné a zeleninové šťávy, ale můžete využít i vynikající přípravek vytvořený na přírodním základu ovocných koncentrovaných šťáv Fitotonic, či dvakrát silnější Energoton.  Základním pomocníkem při snižování hladiny homocysteinu, jehož zvýšená hladina je, jak lékaři dokázali na mnoha studiích základem většiny civilizačních nemocí jako je srdeční aritmie je Vitatonic.

Další podpůrné léčebné prostředky

Dřišťál se používá jako přírodní antibiotikum, ale zároveň i jako posilující lék na prevenci srdce a léčbu arytmie.

Srdečník obecný je vědecky prokázáný pomocník při srdečních problémech. Čiňané objevili, že upravuje zrychlený tep srdce a zlepšuje srdeční aktivitu. Uklidňuje také nervový systém.

Kozlík lékařský se používá na arytmii a bušení srdce již od dob Římanů. Snižuje také krevní tlak, zvyšuje průtok krve v srdci a posiluje činnost srdce.

Někdy srdeční arytmii způsobuje nadměrná stimulace adrenalinových žláz. Když jste ve stresu, produkují tyto žlázy hormony, které podráždí a nadměrně stimulují vaše srdce, takže buší jako o závod a vynechává. Sevřete dlaň v pěst, dejte je si je dozadu a jemně masírujte spodní část zad na obou stranách podél páteře nahoru a dolů. Stačí dvě tři minuty.

Vyhněte se potravinovým alergenům a glutamanu sodnému. Přidejte do svého jídelníčku selen, chrom, hořčík, draslík a koenzym Q. Problém může způsobovat i hypoglykémie - nízká hladina cukru v krvi. Začněte se víc usmívat a radovat ze života.

Text. Nasezdravi.infoEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným