ZiskejZdravi.cz

Odstraňování palčivé bolesti ze slunečních spálenin pomocí Aloe vera

Po celá tisíciletí lidé při léčbě popálenin spoléhali na aloe vera - od mírných popálenin počínaje až nejvážnějším popáleninám. Při aplikaci gelu na ránu bylo nejen ulehčeno jejich bolesti, ale bylo také zabráněno jizvení a tvorbě půchýřů.

Steve Finley, dřívější prezident Burn-Off Corporation v Irvingu, Texas, říká, že lidé jsou sluncem popáleni ze dvou důvodů - jednak je to výsledek ultrafialových paprsků, jednak dehydratace kůže. "Aby se kůže ochránila proti spálení," říká Finley, "zahrnujeme do našeho produktu na opalování tři ochranné faktory. Pro udržení vlhké pokožky přidáváme 61 procent čistého gelu aloe."

Finley říká, že když před šesti lety poprvé vyrobil svůj produkt, testoval svůj předpis na 106 lidech v Cozumel, v Mexiku. "Mnoho obyvatelů Texasu a Středního západu jezdí do Cozumelu, aby se tu potápěli. A téměř každý se spálí. Vzal jsem vzorky Burn-off, prostředku ulevujícímu při slunečním popálení, a dal je stovce lidí, a každý, kdo ho okusil, řekl, že odstranil bolest a obnovil vlhkost dehydratované pokožky."

Jedna žena z Atlanty, Georgia, která používala produkty z Aloe Vera k léčbě slunečních popálenin, napsala Finleymu: "Poprvé ve svém životě jsem po dlouhém slunění nezažila svědění nebo loupání kůže.

Doporučení:

Jestliže se rozhodnete používat gel přímo z listu, nejlepší výsledky získáte z rostlinou, která je starší než 3 roky. Vyberte si největší list a odřízněte ho co nejblíže lodyze. Omyjte pečlivě rozkrojený list a odstraňte bodliny po stranách listu ostrým nožem. Potom nakrájejte list na plátky. Někteří lidé aplikují na plátky nakrájený list přímo na popáleninu, jiní odstraní gel z listu do nějaké nádobky a snaží se získat gel v co nejčistším stavu, oddělený od žluté mízy, která by mohla způsobit podráždění popáleniny. Jiní kombinují tyto dvě techniky a umisťují nařezané kusy listu na ránu a pokrývají ji obvazem, obvaz potom zůstává vlhký a nepřilne k ráně.

Zdroj informací:

Diane Gage: "Aloe Vera"

Lee Faber: "Aloe Vera"Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným