ZiskejZdravi.cz

Ischias, houser, zánět sedacího nervu, co s tím?

Ischias neboli zánět sedacího nervu je známou a častou nervovou bolestí. Je to bolest v kříži, která vyzařuje po vnější straně do dolní končetiny až k chodidlům. Vykytuje se nejčastěji při sedavém nebo naopak příliš fyzicky náročném zaměstnání. Je to bolest, která může být velmi silná a úporná a projevuje se především při prudkém otočení těla, námaze, ale i tělesných projevech jako je kýchnutí či pobyt na toaletě. Na jejím vzniku se podílí stlačení nervu svalovým stažením, prochladnutí, promočení, zpocení a ofouknutí, chronická zácpa, městnání krve v okolních cévách a podobně. Vážnější příčinou je výhřez meziobratlové ploténky.

I když se akutní bolest vyléčí, nemoc má tendenci se vracet a opakovat, čemuž můžeme předejít pouze změnou životního stylu, návyků a někdy i zaměstnání.

STRAVA - Při nervových bolestech - neuralgiích je potřeba jíst stravu co nejvíce v přírodním stavu. Tedy čerstvé ovoce, zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy a stravu bohatou na vitamíny skupiny B - pšeničné klíčky, celozrnné potraviny, ořechy, luštěniny, pivní kvasinky ovšem ne získané pivem. Je důležité vynechat alkohol. Kdo pravidelně pije alkohol, vylučuje si ve zvýšené míře vitamín B1 - thiamin, který zabezpečuje činnost nervové soustavy a vitamíny B3 a B6, B12, které se na této činnosti také podílejí.

Doplňky stravy: Vitamíny je samozřejmě nejlepší doplňovat přírodní cestou, a na prvním místě se budeme snažit využít zelené nápoje, ovocné a zeleninové šťávy, ale můžete využít i vynikající přípravek vytvořený na přírodním základu ovocných koncentrovaných šťáv Fitotonic, či dvakrát silnější EnergotonVitatonic, je základním pomocníkem při snižování hladiny homocysteinu, jehož zvýšená hladina je, jak lékaři dokázali na mnoha studiích základem většiny civilizačních nemocí. Na klouby doporučujeme Rheumabasan, který podporuje správnou obnovu chrupavky, neutralizuje kyselé produkty látkové výměny. Přípravek je vyvinut tak, aby nedráždil žaludek.

VODA A ČAJE - Samozřejmostí je pít dostatek čisté vody aby se mělo tělo možnost dostatečně zbavovat škodlivých látek. Mezi byliny, které zmírňují neuralgické obtíže patří kozlík lékařský, který tlumí bolesti kostí i svalů, tužebník jilmový, který obsahuje kyselinu salicylovou a působí protizánětlivě, protirevmaticky i protibolestivě. Můžete použít i sporýš lékařský či vavřín.

HYDROTERAPIE - Zánět je léčen pomocí studených nebo teplých obkladů, vířivou vanou, či fyzioterapeutickými zákroky. Při bolestech mírnějších, ale naopak dlouhodobějších, je možno vyzkoušet zábaly horké. Doporučují se zábaly z jílu, čárklu.

FYZIOTERAPIE - Zpočátku se doporučuje klid na lůžku, spíše tvrdší matrace a bolestivé místo zahřívat. Při nachlazení oblasti se stahují klouby a kyselina močová se hromadí v oblasti kloubů. Tím dochází k tlaku, tření a bolesti. Ošetřujeme-li zánět místně napařováním a mazáním například léčivým a účinným gelem Sněhurka hřejivým, (bolest tiší spíše Sněhurka chladivá), rozpouštíme nahromaděné toxiny z tuhého stavu do tekutého. Tím přestává tření a tedy i bolest. K masírování můžeme použít i mast s obsahem včelího jedu, který působí protizánětlivě. Pokud je bolest svalového původu provádějte, když bolest povolí, protahovací cviky.

SLUNCE A VZDUCH - Doporučujeme helioterapii, tedy léčbu slunečním zářením. Když svítí slunce, tak pokud je to možné a sousedé vám nekoukají přímo do oken, otevřete je dokořán a vystavte alespoň části těla slunci. Dechovými cviky okysličíte své plíce a tak i celé tělo, což je důležité. K úspěšnému léčení potřebuje každá buňka dostatek kyslíku.

DŮVĚRA - Přestože neradi marodíme a každý chce být rychle zdráv, zkusme brát nemoc jako příležitost se zamyslet, zastavit v každodenním shonu. Berme i tyto dny s klidem, jako čas darovaný k tomu, abychom se zastavili, a popřemýšleli trochu o životě a hledání odpovědí na své otázky. DVD „Život náhoda nebo záměr" s překrásnými záběry přírody může být vaším průvodcem a pokud budete chtít, rádi vám zašleme k prohloubení historických i Biblických znalostí knížku „Velký spor věků" Možná díky ní zjistíte že přeci jen má „Někdo" vše pod kontrolou. Tím „Někdo" je náš milovaný a láskyplný Stvořitel, který i na vás čeká.

Text:ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným