ZiskejZdravi.cz

Redukce jizev a léčba akné pomocí Aloe vera

Aloe urychluje uzdravovací proces popálenin, stimuluje růst zdravých buněk pokožky a omezuje produkci zajizvených tkání těla.

Podle Elizabeth Burdick, mikrobioložky a kožní terapeutky, která léčí traumata pacientů s popáleninami v Dhermatherapy, Inc., v Encinitas, Kalifornii, jsou zajizvené tkáně podobné mozolu a jsou produkovány bazálními buňkami, které se nacházejí v poslední vrstvě kůže. Podle Burdick působí aloe na proces tvorby jizev. "Přesně nevíme, jakým je to mechanismem, ale nějakým způsobem aloe vera způsobuje, že buňky pokožky se regenerují tak rychle, že tělo nevysílán signál bazálním buňkám. Nové epidermální kožní buňky začínají uzavírat zraněnou oblast. Zatímco tělo bude stále vytvářet povrch podobný strupu, nemá už pod sebou silnou a tvrdou tkáň. Pod strupem je zdravá kožní tkáň, ne zrohovatělá či zajizvená tkáň."

Akné

Max B. Skousen, ředitel Aloe Vera Research Institute ve West Valley City, Utah a autor knihy Starověká egyptská léčivá rostlina - příručka o aloe vera shledává, že aloe vera pomáhá při kožních problémech. Při používání aloe vera při léčbě akné navrhuje třístupňový postup: vyčistit ráno a večer pokožku, potom aplikovat šťávu nebo gel aloe vera a nechat ji vyschnout. To působí jako stahující prostředek k redukci mastné pokožky a rovněž stimuluje uzdravení tkáně bez jizev. Nakonec navrhuje používat mast aloe vera přímo na uhry nebo bolák, aby se urychlila léčba a snížila se možnost jizev.

Diane Gage: "Aloe Vera"

Lee Faber: "Aloe Vera"

 Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Nemoci - přírodní pomoc nemocným

Nemoci - přírodní pomoc nemocným